Підвищення стійкості до схоплювання поверхонь хромонікелевих сталей дифузійним титануванням
Основний зміст сторінки статті
Анотація
У роботі вивчався вплив дифузійного насичення карбідом титану на повзучість та довготривалу міцність хромонікелевих сталей, а також коефіцієнт тертя сталей до та після титанування. Показано, що після насичення поверхні карбідом титану термін служби сталей збільшується, що пояснюється бар’єрним ефектом, який виникає в результаті наявності дифузійного шару, що перешкоджає виходу дислокацій на поверхню.
В работе изучалось влияние диффузионного насыщения карбидом титана на ползучесть и длительную прочность хромоникелевых сталей, а также коэффициент трения сталей до и после титанирования. Показано, что после насыщения поверхности карбидом титана срок службы сталей увеличивается, что объясняется барьерным эффектом, который возникает в результате наличия диффузионного слоя, препятствующего выходу дислокаций на поверхность.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори зберігають авторське право на цю роботу. Публікація виконана за умовами ліценхії CC Attribution-NonCommercial 4.0.
Посилання
Хрущев М. М., Бабичев М. А. Исследования изнашивания металлов, издательство АН СССР, М., 1960.
Ключников Ю.В. Застосування дифузійного титанування сталі Х18Н10Т і Х12Н22Т3МР з метою захисту поверхні від схоплювання. Близнюк Т. О., Самсоненко А. А., Ключников Ю.В. // Матеріали Всеукраїнської науково-технічної конференції молодих вчених та студентів «Інновації молоді-машинобудуванню 2018», секція «Лазерна техніка та процеси фізико-технічних технологій».-К.: КПІ ім. Ігоря Сікорського,2018.
Дубинин Г.Г. Диффузионное хромирование сплавов. «Машиностроение» М., 1964.
Weeriman I. – Trans. AIME, 1996, 206, 1409.