Розробка технології утворення водню з утилізованих відходів шляхом поєднання різних методів
Основний зміст сторінки статті
Анотація
У XXI столітті світ потерпає від багатьох проблем, які науковці намагаються розв’язувати. Однією з яких є розвиток і вдосконалення такої галузі як «зелена» енергетика. Вже існує багато напрацювань з цієї теми, але допоки немає істотно ефективного методу по добуванню водню. Генерація такого виду ресурсу відкриє нові можливості в реінжинірингу існуючих енергетичних мереж. Значна кількість гідрогену при подальшій трансформації в паливних комірках може виступати елементом живлення для технічних систем, використовуватись як паливо для транспортних засобів, що в свою чергу забезпечить енергетичні потреби людства. Дана речовина відноситься до відновлюваних, але, незважаючи на це, технології з її виробництва назвати екологічно чистими наразі не можна. Основними перешкодами на шляху до впровадження водню як альтернативи сучасній енергетиці є:
- Питання з екологічної безпеки нашої планети;
- Економічна доцільність енергетичних витрат.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори зберігають авторське право на цю роботу. Публікація виконана за умовами ліценхії CC Attribution-NonCommercial 4.0.
Посилання
Измельчение металла [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://www.untha.com/ru/napravleniya/metalla.
Пилипенко В.В. Хімічний метод отримання водню та кисню з використанням модуля ультразвукового випромінювача в реальному часі та на запит / Пилипенко В.В., Ночніченко І.В. // Тези доповіді XIII Міжнародної науково-технічної конференції молодих вчених та студентів «Інновації молоді в машинобудуванні», 19-30 травня 2020 р. – К.: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. – Режим доступу до ресурсу: http://imm-mmi.kpi.ua/proc/article/view/200314.
Пилипенко В.В. Виробництво водню із застосуванням модуля ультразвукового розпилювача в методі високотемпературного електролізу водяної пари / Пилипенко В.В., Ночніченко І.В., Луговський О.Ф., Костюк Д.В. // Тези доповіді XIII Міжнародної науково-технічної конференції молодих вчених та студентів «Інновації молоді в машинобудуванні», 19-30 травня 2020 р. – К.: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. – Режим доступу до ресурсу: http://imm-mmi.kpi.ua/proc/article/view/202175.
Френкель Я.И. Об Электрических явлениях, связанных с кавитацией, обусловленной ультразвуковыми колебаниями в жидкости // ЖФХ. 1940. Т. XIV.Вып. 3. С. 305.
Ультразвукова обробка розплавів металів [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://www.hielscher.com/uk/ultrasonic-processing-of-metal-melts.htm.
Пилипенко В.В. Розробка новітніх механізмів для інтеграції енергосистем і впровадження відновлювано водню. / Пилипенко В.В., Ночніченко І.В. // Машинобудування очима молодих: прогресивні ідеї – наука – виробництво: матеріали XIX Міжнародної науково-практичної конференції (м. Суми, 25–26 листопада 2020 року) / редкол.: В. О. Залога, О. В. Івченко. – Суми : Сумський державний університет, 2020. – 60-63 с.