Порівняльний аналіз схем розрахунку процесу роздачі трубчастої заготовки

Основний зміст сторінки статті

О. О. Кравчук
Р. О. Скотар
О. В. Холявік
Р. С. Борис

Анотація

Процес роздачі трубчастих деталей характеризується коефіцієнтом роздачі, що дорівнює відношенню діаметра частини труби, що деформується до зовнішнього діаметру заготовки.

Якщо використовуємо відкриту схему роздачі, то зовнішня частина заготовки не навантажена силами, а також питоме зусилля на поверхні контакту заготовки і пуансона незначне. Силами тертя між заготовкою та пуансоном при малій відносній товщині можемо знехтувати. Тому напружений стан в осередку деформації характеризується також одноосьовим розтягуванням в окружному напрямку. Напруженнями в нормальному та меридіональному напрямках можна знехтувати.

Допустимий коефіцієнт обмежується виникненням тріщин та браку на відкритій кромці. При такій схемі напруженого стану допустимий коефіцієнт роздачі можливо оцінити за відносним подовженням під час випробування металу на розрив Кр=(1+δр). Його значення знаходиться переважно в межах 1,12 ... 1,15.

Блок інформації про статтю

Номер
Розділ
Механіка пластичності матеріалів та ресурсозберігаючі процеси
Біографія автора

Р. О. Скотар, КПІ ім. Ігоря Сікорського

Кафедра Механіки пластичності матеріалів та ресурсозберігаючих процесів Механіко-машинобудівного інституту Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут"