Автоматизація визначення геометричних параметрів верстатних пристроїв при базуванні заготовки на отвори
Основний зміст сторінки статті
Анотація
При проектуванні технологічних процесів механічного оброблення корпусних деталей в якості технологічних баз часто використовуються один або два отвори. Конструктору верстатних пристроїв необхідно розрахувати максимально допустиму висоту установчих пальців за умови гарантованого встановлення заготовки при перекосі. Інколи, при наявності у заготовки декількох отворів різного діаметра і квалітету, технологу доводиться вибирати два базових отвори за критерієм найбільшої точності.
Залежності для визначення максимально допустимої висоти установчих пальців, отримані в результаті теоретичних досліджень, є досить громіздкими і, при розрахунках за ними «вручну», не виключаються помилки. Для спрощення процесу розрахунків авторами створено комп’ютерну програму.
Програма дозволяє визначати придатні для базування отвори за критерієм найбільшої точності при їх кількості більше двох, при різних величинах їх діаметрів та різній точності. Для вибраних отворів можна розрахувати максимально допустиму висоту установчих пальців за умови гарантованого встановлення заготовки при перекосі.
Блок інформації про статтю
Автори зберігають авторське право на цю роботу. Публікація виконана за умовами ліценхії CC Attribution-NonCommercial 4.0.
Посилання
Горошкин А.К. Приспособления для металлорежущих станков. Справочник. Изд. 7-е, перераб. и доп. М.: «Машиностроение», 1979. – 303с.
Шугай В.Р., Фролов В.К. Комп’ютерна програма «Параметри верстатного пристрою при базуванні деталі на отвори». Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 85946 від 18.02.2019. Заявка № 87540 від 13.02.2019. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.