Управління процесом оброблення деталей вільним абразивом в горизонтальному барабані

Основний зміст сторінки статті

О. М. Фасахов
В. К. Фролов

Анотація

Галтувальний метод обробки деталей отримав широке розповсюдження в промисловості, що пояснюється простотою конструктивного виконання пристроїв та можливістю обробки широкої номенклатури деталей.

Процес обробки заснований на зіткненні деталей з обробляючим середовищем. Зіткнення відбувається різними поверхнями і під різними кутами одночасно з усіх боків, тому всі поверхні обробляються більш-менш рівномірно. Відбувається згладжування поверхонь, обрізка кутів і кромок, а також частковий наклеп і зміцнення поверхневого шару деталей.

Схеми обробки різноманітні, але в основному це обертання циліндричних або гранованих барабанів навколо вертикальної, горизонтальної чи похилої вісі з завантаженими в них деталями та обробляючим середовищем, яке виконує роль робочого інструмента.

Єдиних теоретично обгрунтованих рекомендацій по призначенню частоти обертання барабана, які б враховували його розмір та коефіцієнт тертя між його внутрішньою стінкою  та абразивним середовищем з деталями не існує.

Авторами запропонований спосіб оброблення деталей вільним абразивом в горизонтальному барабані, який дозволяє стабілізувати якість оброблення та збільшити його продуктивність.

Блок інформації про статтю

Номер
Розділ
Технологія машинобудування
Біографії авторів

О. М. Фасахов, КПІ ім. Ігоря Сікорського

кафедра технології машинобудування, бакалаврант

В. К. Фролов, КПІ ім. Ігоря Сікорського

кафедра технології машинобудування, доцент

Посилання

http://xn--80aagiccszezsw.xn--p1ai/uchebnye-posobiya/povyshenie-effektivnosti-otdelochnoj-obrabotki-detalej-iz-mednyx-splavov-svobodnymi-abrazivami-na-osnove-issledovaniya-sostava-texnologicheskoj-sredy/1-sostoyanie-voprosa-i-postanovka-zadachi-issledovaniya/1-1-analiz-metodov-otdelochnoj-obrabotki/1-1-6-galtovka

Космачёв И.Г. Технология машиностроения. – Л.: Лениздат, 1970. 400 с.

Гальванические покрытия в машиностроении. Справочник. В 2-х томах / Под ред. М.А. Шлугера, Л.Д. Тока. – М: Машиностроение, 1985. – Т. 2. 1985. 248 с.

http://gk-drawing.ru/line-module/metalworking/surface-cleaning.php

http://referatwork.ru/category/proizvodstvo/view/291775_galtovochnye _barabany

Лившиц В.Б. Технология обработки материалов. Учебное пособие для СПО. – Юрайт, 2018. 382с.

https://studfiles.net/preview/6065996/page:31/

http://intech-gmbh.ru/ball_drums/

https://studme.org/125163/tehnika/galtovochnoe_oborudovanie

Масловский В.В., Дудко П.Д. Полирование металлов и сплавов. Учеб. пособие для подготовки рабочих на производстве. – М.: Высшая школа, 1974. 255 с.

Синкенкес Дж. Руководство по обработке драгоценных и поделочных камней: Пер. с англ. – М.: Мир, 1989. 423 с.

https://www.chertov.org.ua/viev_zadachi.php?par=2&num=43

http://kvant.mccme.ru/1972/09/dvizhenie_po_okruzhnosti.htm

http://physics.tsu.tula.ru/abitura/olymp2001.pdf

Фролов В.К., Трибрат К.О., Фасахов О.М., Перевозник К.Р. Спосіб оброблення деталей вільним абразивом в горизонтальному барабані. Патент України на корисну модель № 133313, B23B 31/00. Опубл. 25.03.2019, бюл. № 6.