Автономна система живлення від енергії морських хвиль
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Для забезпечення безпеки судноводіння застосовуються спеціальні споруди та пристрої, які називаються засобами навігаційного обладнання (ЗНО) морів. Їх встановлення регулюється багатьма факторами, в залежності від яких, існують берегові і плавучі ЗНО. Плавучі ЗНО – це споруди, що встановлені на водній поверхні і закріплені у ґрунті. В них може бути різне призначення, тому існують плавучі маяки, буї, бакени, віхи. Морські буї – це різної форми, розміру і конструкції поплавці з надбудовою, встановлюються на якорях, зазвичай на мілководді, і призначені для огородження навігаційних небезпек і позначення сторін або осей фарватерів, бровок морських каналів і звужень, а також кордонів і зон, місць якірної і карантинних стоянок. Морські буї діють автоматично. Крім освітлювальних апаратів, на буях встановлюють різні технічні пристосування для подачі звукових сигналів (дзвін, ревун, сирена). Деякі буї постачають пасивними радіолокаційним відбивачами, що значно покращує їх видимість на екранах суднових РЛС [1-3].
Є проблема - автономність. Для вирішення цього питання вже існує багато прототипів та патентів, але кожен має свої недоліки.
Враховуючи позитивні та негативні характеристики існуючих систем, запропоновано нову комплексну енергетичну установку яка включає в себе сонячний та хвильовий модулі, але останній працює за зовсім іншим принципом. Він містить в складі важелі, на зовнішніх кінцях яких розташовані поплавки, а на внутрішніх – гідроциліндри. При наявності хвиль, або при нахилі буя вітром (що теж є окремою превагою) відбувається рух важелів, який передається гідроциліндрам. Вони в свою чергу прокачують рідину на гідромотор, до якого під’єднаний електрогенератор. Завдяки тому, що конструкція має три незалежні поплавки з гідроциліндрами, перетворюються в електроенергію навіть найменші коливання, що в кінцевому результаті підвищує енергоефективність системи. Також дозволяє конструкція відокремити електрообладнання в повністю герметичний сухий відсік, що позитивно впливає протягом всього періоду експлуатації.
Блок інформації про статтю
Автори зберігають авторське право на цю роботу. Публікація виконана за умовами ліценхії CC Attribution-NonCommercial 4.0.
Посилання
Керівництво МАМС № 1033 з навігаційного забезпечення мореплавства для різних класів суден, включаючи швидкохідні [Електронний ресурс]. – Режим доступу до ресурсу: http://hydro.gov.ua/dl/iala/ua/04_1033_MAMS_vol_1.pdf
Патент RU02382935 Солнечная энергетическая установка с термоэлектрическим генератором для средств навигационного оборудования / Гладских Евгений Петрович (RU); Катенин Владимир Александрович (RU); Максимов Владимир Анатольевич (RU), 27.02.2010
Патент RU0002672830 Навигационный буй с комплексной энергоустановкой / Чернявец Владимир Васильевич (RU), 19.11.2018